Masivní skříňka s šuplíkem do koupelny

Koupelnový nábytek z masivu

Mít velkou koupelnu se spoustou úložného prostoru je sen každého, především asi žen. Pokud si můžeme dovolit naši koupelnu zaplnit skříňkami a dalším vybavením, máme napůl vyhráno. Další výhrou bude zvolit ten správný nábytek z dobrých materiálů. V koupelně je totiž nábytek extrémně namáhán. Především vlhkostí, ale i možným postříkáním vodou.  Je tedy důležité volit opravdu kvalitní a trvanlivý materiál. Tím je především masiv.

Skrytý šuplík je vhodným doplňkem do koupelny

Velmi dobrým nápadem je třeba i u nábytku v koupelně tzv. skrytý šuplík. Tento nám umožní otevřít jeden velký šuplík, který může skrývat další menší. Ty jsou chráněny před nepříznivými vlivy v koupelně. Nápad se skrytými šuplíky není jen funkční, ale i velmi hezký a nápaditý. Úložného prostoru skrývá tento prostor také dost. Klasická šuplíková skříňka i skříňka se skrytým šuplíkem nám umožní věci uskladnit velmi přehledně do šuplíčků dle velikostí a častostí používání. 

Šuplíkové skříňky do koupelny mohou mít různé rozměry a provedení. Šuplíky ve skříňce mohou mít kování na otvírání nebo průřezy, které nenarušují hladkost dřeva a povrch. Skříňka může kombinovat různé rozměry přihrádek i šuplíků a jejich různá provedení a uspořádání.

Umývadlo může být součástí šuplíkových skříněk do koupelny z masivu. Do skříňky se nám zároveň podaří ukrýt i odpadní trubky, které z něj vedou, což je velmi elegantní řešení.

Masiv je kvalitní materiál na výrobu koupelnového nábytku

Pojezdy šuplíčků šuplíkové skříňky do koupelny z masivu jsou také vyrobeny z kvalitních materiálů, kterým stejně jako dřevu nebude vadit přílišná vlhkost koupelny. Je třeba, aby nezačaly rezavět a zasekávat se.

Jak už bylo zmíněno, materiál do koupelny je vhodný odolný. Dřevo z masivu nám tuto odolnost a stálost materiálu zajišťuje. Investice je trochu vyšší s porovnáním s nábytkem např. z dřevotřísky, ale vložená investice se nám vyplatí právě jeho odolností. Nábytek z masivu je velmi dlouhověký, snadno se udržuje a co víc – je zdravotně nezávadný a vhodný i pro alergiky. Jako povrchová úprava je nejčastěji zvoleno voskování, což nám dopomůže nábytek oživit i ochránit. 

Další fotografie z realizace koupelnového nábytku naleznete v referencích pod koupelnovým nábytkem.

obrázek na pozadí