Masivní lítací dveře z dubu nebo buku

Masivní lítačky k rozdělení interiéru

Lítačky neboli lítací dveře využijeme na předělení interiéru místo klasických dveří. Tyto lítací dveře jsou často k vidění v restauracích a podobných zařízeních vybavených ve westernovém stylu. Stále častěji se ale můžeme i v domácnostech setkat s úpravou nábytku a interiéru do různých stylů. Westernový nebo country styl není výjimkou. Pokud máme nebo začínáme s laděním nábytku do tohoto stylu, tyto dveře budou jedinečným doplňkem, který podtrhne další podobné vybavení bytu nebo domu. 

Lítací dveře jsou upevněny na rámech kováním, které je velmi pevné a stejně jako samotné dveře je vyrobeno z kvalitních materiálů. Aby lítací dveře opravdu doplnily vhodně atmosféru, musí být, jak už bylo zmíněno, vyrobeny z kvalitních materiálů. Díky své funkci jsou celkem namáhaným interiérovým doplňkem, proto by mělo být dřevo nejlépe v masivu. Masivní dřevo je velmi pevné, odolné a je jednou z nejlepších a nejelegantnějších variant pro výrobu pevného nábytku

Lítací dveře mohou oddělovat kuchyně s jídelnou, obývacím pokojem nebo mohou být vstupem např. z haly nebo chodby do pokoje. Prostor oddělují jen vizuálně, protože nejsou plné jako klasické dveře, ani nejsou po celé délce vstupu. Toto oddělení je spíš opravdu pouze designovým prvkem, který ale zaručeně zaujme každého návštěvníka.

Vzhled lítacích dveří z masivu

Lítací dveře mohou být různě zdobené nebo naopak hladké a jednoduché. Mohou být namořeny a nalakovány do různých odstínů dřeva. Mořením i lakováním zvýšíme odolnost dřeva a také dřevu dodáme lesk a případně barvu. 

Dveře mohou být popř. i zavírací na jednoduchou závorku, ale spíše se otvírají do stran buď za pomoci otevření rukou, nebo jimi prostě můžeme projít.

obrázek na pozadí