Masivní komoda a skříňka z olše

Masivní komody a skříňky jako úložný prostor

Úložného prostoru v domě nebo v bytě není nikdy dost. Proto se stále více lidí zajímá o skříňky a různé komody nejen do ložnice. Komodu můžeme použít do jídelny na různé potřeby do kuchyně. Skvěle se hodí do chodby a prostor hal. Velmi dobře poslouží také v dětském či obývacím pokoji a samozřejmě i ve zmíněné ložnici pro uložení menšího prádla či ložního prádla nebo ručníků.

Komoda může mít různá provedení. Jednou z nich může být skříňka se šuplíkem. Úložný prostor je tedy v zasunovacím šuplíku a dále ve skříňce a jejích policích, které mohou mít různou výšku.

Oblíbené výrobky z masivu jsou pevné a trvanlivé

Dřevo z masivu je v dnešní době velmi zajímavé a oblíbené. Cena je sice výrazněji vyšší než u běžných nábytků z dřevotřísky, ale jeho životnost je nesrovnatelná. Masiv je velmi pevný a trvanlivý. Kromě toho, že nábytek z masivu vyniká přirozenou krásou, je navíc zdravotně nezávadný a vhodný také pro alergiky. Dřevo z masivu se upravuje vosky, což jsou přírodní povrchové úpravy, které mu dodají lesk, ale nenaruší přírodní vzhled dřeva.

Olšové dřevo je velmi dobře zpracovatelné, protože patří do skupiny dřev měkčích a tím pádem se s ním snáze pracuje. Vhodnost k opracování ale nemá vliv na jeho pevnost a dobrou stabilitu. Ale podobně vhodné vlastnosti mají i ostatní dřeviny jako borovice, buk, dub, ořech, jasan, javor, jilm, lípa, třešeň, bříza, modřín, akát a jiné domácí i cizokrajné dřeviny jako eben, meranty, mahagon, palisandr, třešeň americká, ořech evropský a další. Každá z dřevin je originální a specifická svou strukturou, kresbou a barvou.  

Kombinací těchto materiálů doplněných vhodným voskem k finální úpravě může vzniknout nejen krásná, ale i velmi funkční masivní komoda a skříňka se šuplíkem. Tento kousek nábytku nám bude velmi dobrým pomocníkem při ukládání věcí. Výběr masivu je, jak už bylo řečeno, dražší záležitostí, ale v konečné fázi nás vyjde spíše levněji. Zvláště pokud skříňku a šuplík budeme hojně využívat. Masiv se nám po pár použitích určitě nerozpadne jako levnější materiály a nepůjde tak dobře rozbít nebo poškodit. 

obrázek na pozadí