Masivní komody do ložnice

Komoda z masivu

Komoda, která bude vyhovovat Vám, Vašemu oblečení a prostoru, znamená, že již nemusíte šetřit úložným prostorem. V našem sortimentu najdete komody, které budou ladit s Vaší šatní skříní a jsou v různých velikostech, a tak je můžete použít kdekoli v domácnosti – nejčastěji v ložnici.

Rozšiřte svůj úložný prostor

Úložného prostoru v domě nebo v bytě není nikdy dost. Proto se stále více lidí zajímá o skříňky a různé komody do ložnice. Komodu můžeme použít ale také do jídelny na různé potřeby či do kuchyně. Skvěle se hodí dokonce i do chodby a prostorných hal. Nejčastěji se ale umisťují do zmíněné ložnice či dětského pokoje pro uložení menšího množství oblečení, ložního prádla nebo ručníků. Komoda může mít různá provedení. Jedním z nich může být skříňka se šuplíkem. Úložný prostor je tedy v zasunovacím šuplíku a dále ve skříňce a jejích policích, které mohou mít různou výšku.

Proč masiv?

Dřevo z masivu je v dnešní době velmi zajímavé a oblíbené. Cena je sice výrazněji vyšší než u běžných nábytků z dřevotřísky, ale jeho životnost je nesrovnatelná. Masiv je velmi pevný a trvanlivý. Kromě toho, že nábytek z masivu vyniká přirozenou krásou, je navíc zdravotně nezávadný a vhodný také pro alergiky. Dřevo z masivu se upravuje vosky, což jsou přírodní povrchové úpravy, které mu dodají dokonalý lesk, ale nenaruší přírodní vzhled dřeva.

Výběr dřeva

Nejčastěji používaným druhem pro výrobu komody je olšové dřevo. Toto dřevo je velmi dobře zpracovatelné, protože patří do skupiny měkčích dřev. Vhodnost k opracování ale nemá vliv na jeho pevnost a dobrou stabilitu. Vhodné vlastnosti mají i ostatní dřeviny jako borovice, buk, dub, ořech, jasan, javor, jilm, lípa, třešeň, bříza, modřín, akát a jiné domácí i cizokrajné dřeviny jako eben, meranty, mahagon, palisandr, třešeň americká, ořech evropský a další. Každá z dřevin je originální a specifická svou strukturou, kresbou a barvou.  Kombinací těchto materiálů doplněných vhodným voskem k finální úpravě může vzniknout nejen krásná, ale i velmi funkční masivní komoda.

obrázek na pozadí