Interiérové obklady ze smrkového dřeva

Estetické dřevěné interiérové obklady

Dřevěné obklady se používají z různých důvodů. Mohou být buď čistě estetické, nebo použitím dřevěných obkladů můžeme chtít docílit úpravy nerovných nebo zničených zdí nebo stěn, částečné zateplení či odhlučnění apod. Ať už obklad používáme z jakéhokoli důvodu, vždy docílíme velmi pěkného a elegantního vzhledu obložené zdi. 

Interiérové obklady jsou navíc téměř nesmrtelnou variantou obkladu. V případě poškození se dají snadno vyměnit. Jsou velmi lehce udržovatelné – dají se jednoduše umýt. Zvláště pokud jsou nalakované.

Obklady ze smrkového dřeva mají velmi hezkou barvu

Interiérové obklady mohou být vyrobeny z různých druhů dřeva. Výbornou variantou jsou obklady ze smrkového dřeva.  Smrkové dřevo má velmi výhodné vlastnosti pro opracování, proto se stalo velmi používaným a oblíbeným dřevem. Je lehké, dlouho vláknité, lesklé a má pěknou barvu a výrazné letokruhy. Je měkké, velmi pružné a pevné. Používá se na výrobu různých druhů nábytku. Velmi vhodné je i na podbití, trámy apod. 

Povrchová úprava obkladů je většinou lakováním. Jelikož smrkové dřevo má samo o sobě velmi hezkou barvu od smetanově bílé po nahnědlou, lakujeme většinou pouze transparentním lakem. V případě potřeby můžeme použít i různé odstíny hnědé. 

Lakovaný smrkový obklad v interiéru působí velmi hezky, je teplý a dodává velmi přírodní a pěkný vzhled. Interiérové smrkové obklady jsou přírodní, nezávadné a naprosto zdravé

Často se zkouší obklady umělé – napodobeniny dřevěných obkladů z plastu. Ty nejsou ale zdaleka tak trvanlivé, jako obklady dřevěné a také ztrácí kouzlo.

obrázek na pozadí