Okna dřevěná vhodná do všech prostor

Dřevěná okna do rodinných domů, bytů a kanceláři

Dřevěná okna jsou již po mnoho let tradiční součástí rodinných domů. Nejen proto, že se k rodinnému domu hodí ze všech nejlépe, ale mají i výborné tepelně-izolační vlastnosti. Dřevo je přírodní materiál rostlinného původu a zároveň obnovující se surovina, která má při správném hospodaření v lesích neomezený potenciál pro doplňování svých zásob. Pro svůj přírodní charakter, přirozenou kresbu, variabilitu barev, příznivé mechanické vlastnosti je dřevo žádaným prvkem životního prostředí každého člověka.

Proč si vybrat dřevěná okna?

V dnešní době se stále více lidí při výběru oken vrací zpět ke dřevu, které svými dokonalými vlastnostmi představuje nejžádanější materiál současnosti. Dřevo má hned několik výhod. Je to obnovitelný zdroj a na rozdíl od ostatních materiálů takřka nevyčerpatelný. Je vysoce estetickým materiálem s velkou přirozenou variabilitou barev a textury. Působí příjemně na dotek i na pohled, čímž se nemůže chlubit žádný jiný materiál. Ve srovnání se svou hmotností vykazuje dřevo vysokou pevnost a pružnost. Má dobré tepelné a elektroizolační schopnosti a téměř žádnou teplotní roztažnost. Z chemického hlediska nekoroduje a je odolné proti středně koncentrovaným kyselinám. Je snadno opracovatelné a s malou spotřebou energie, proto má schopnost držet spojovací prostředky a může být jednoduše lepené. Dřevo dále patří mezi ekologicky odbouratelné a recyklovatelné materiály, proto si jej pro výrobu oken vybírá stále větší množství zákazníků.

Dokonalá izolace i delší životnost

Při výběru oken by mělo hrát roli jak ekologické cítění zákazníka, tak i touha po dokonalém vzhledu s pěknou kresbou přírodního materiálu. V současné době se snažíme stavět domy dobře tepelně izolované, proto je důležité zaměřit se na každý detail domu. Velký důraz při správném zateplování musí být kladen především na okna. V poslední době mají přednost silnější profily dřevěných oken s izolačními trojskly, které v kombinaci s hustým přírodním dřevem vytvoří dokonale zaizolovaný dům. Moderní výrobní technologie navíc životnost dřevěných oken prodloužily. Například současné elastické akrylové a UV odolné lazury zajišťují trvanlivost povrchové úpravy, proto jsou obavy z nutnosti natírání dřevěných oken neoprávněné. Dřevěná okna dodají luxus každé budově – ať se jedná o rodinný domek, chalupu, byt či kancelář.

Ke všem námi vyráběným oknům nabízíme široký výběr vnitřních a vnějších parapetů.

obrázek na pozadí