Zahradní altánek s oky a zastřešením

Atypické zahradní altány z masivního dřeva

V nabídce ostravské stolařské firmy Grecula si přijdou na své i ti nejnáročnější zákazníci. V případě zahradních altánů s oky lze volně kombinovat masiv v různých odstínech s barvou krytiny dle přání zákazníka. Na základě individuální domluvy se zákazníkem lze vytvořit i půdorysový atyp, kdy zákazník neplatí příplatek za atyp, ale pouze za reálnou dobu práce nutnou k vytvoření zadané zakázky. Zahradní altánek z masivního dřeva s oky je designově velice efektní a lze jej využít popřípadě k vytvoření přirozeného zastínění z popínavých rostlin. Jednou z nejčastějších povrchových úprav těchto typů altánů je tenkovrstvá syntetická lazura a materiálem smrkový masiv.

 Zahradní zastřešený altán vhodný na zimu i léto

Kryté altány jsou elegantními přístřešky pro zahradní pohodu a patří k jedněm z nejžádanějších venkovních staveb. Je vhodné svěřit zhotovení a montáž do rukou odborníků. Altán lze v zimě využít jako úkryt pro zahradní nábytek, v létě je v nich možno přespávat či posedět. Větší zahradní altány lze využít také jako venkovní kuchyň, pokud si do nich necháme zabudovat pec a zahradní gril.

Výroba zahradních altánů na míru

Mezi nejkrásnější altány patří ty zhotovené na míru a celodřevěné, nejlépe z tvrdého a odolného dřeva. Při usazení konstrukce altánu se dřevěné části nesmí dotýkat země, aby se docílilo co nejdelší životnosti materiálu. 

Střešní krytinu tvoří nejčastěji břidlice, polykarbonát, asfaltové a jiné šindele. V oblastech se silnými sněhovými přeháňkami dbáme na sklon střechy podle místních regulativ a volíme silnější, pevný materiál střechy. Masivní dřevo je povrchově upraveno tenko či silnovrstvou lazurou určenou nejen k dekoračním, ale převážně k ochranným účelům, kdy lazura chrání dřevo před povětrnostními vlivy. 

Další fotografie z realizace altánů naleznete v referencích pod zahradními altány.

obrázek na pozadí