Dřevěné zastřešení a zastínění terasy

  • Úvodní stránka
  • Zastřešení a zastínění zahradní terasy dřevěnou konstrukcí

Dřevěná pergola k zastřešení terasy

Jedním z nejfrekventovanějších míst zahrady bývá terasa s posezením. Není nad to, když můžete v klidu vychutnat první ranní sluneční paprsky při snídani nebo pozorovat západ slunce. Chcete-li terasu zastřešit, ujasněte si, zda požadujete úplný stín nebo byste rádi, aby střechou pronikalo i světlo. Možností zastřešení teras je několik, my se však soustředíme na zastřešení dřevěnou konstrukcí, kterou známe pod pojmem pergola.

Pergoly ze smrkového dřeva

Nejčastějším materiálem pro zhotovení pergol a přístřešků je masivní smrkové dřevo. V případě, že chcete mít zaručenu stálost dřevěné konstrukce, je vhodné použít lepené profily, taktéž ze smrkového dřeva. K ochraně dřeva se používá hloubková tlaková impregnace nebo se dřevo ošetří impregnací a následně lazurou nebo krycí barvou. Nátěry je nutné časem obnovovat. Pergoly a přístřešky můžete zhotovit i z jiných evropských nebo cizokrajných dřevin.

Pergolu lze doplnit různými okrasnými dřevěnými mřížemi a zástěnami, stejně tak jako popínavými rostlinami. V horkých letních dnech můžete ke krokvím pergoly připevnit zastínění ze speciálních tkanin nebo rákosové rohože. Pokud stále ještě nejste rozhodnuti ohledně materiálu a řešení zastínění a zastřešení Vaší terasy, neváhejte se obrátit na naše odborníky, se vším Vám rádi poradí na základě individuálního přístupu ke každému jednotlivému zákazníkovi a projektu.

  • Úvodní stránka
  • Zastřešení a zastínění zahradní terasy dřevěnou konstrukcí
obrázek na pozadí