Krbová římsa z vyřezávaného dřeva

Nábytek z ručně vyřezávaného dřeva

Ruční práce se dřevem je překrásná. Ručně vyřezávaný nábytek nebo doplněk může luxusně a velmi elegantně vyzdobit náš dům. Jedním z těchto doplňků může být krbová římsa. Pokud máme halu nebo obývací pokoj s krbem, můžeme ho o tento dokonalý prvek obohatit.

Krbové římsy mohou mít různá provedení. Mohou být vyrobeny z různých materiálů a různě povrchově upraveny lakem a to např. barevným, transparentním, voskem apod.

Ručně vyřezávané krbové římsy z dubového dřeva

Jednou z možností materiálu na výrobu ručně vyřezávané krbové římsy může být dubové dřevo. Je velmi tvrdé a pevné. Nebude se vlivem vysoké teploty nijak deformovat. Dubové dřevo je na ruční práce skvělé, i když je trochu pevnější a práce s ním není tak jednoduchá. Výsledný efekt ručně vyřezávaného umění na dubovém dřevě je ale dokonalý.

Ručně vyřezávaná práce je velmi ceněna a bude působit na krbové římse opravdu velmi elegantním dojmem, v této době už spíše výjimečným. Přesto jsou krby stále v oblibě především u majitelů domů.

Ručně vyřezávaná dřevěná krbová římsa může sama o sobě sloužit jako originální a velmi líbivá dekorace krbu a celé místnosti, v které se nachází. Může mít ale i praktickou funkci odkládacího nebo policového místa.

obrázek na pozadí