Stěna z lamina s věšákem do předsíně

Lamino jako materiál k výrobě nábytku

Lamino patří k nejpoužívanějším materiálům při výrobě nábytku. Lamino bývá někdy označováno jako LTD. Tento materiál je oblíbený pro svou cenovou dostupnost a širokou škálu dekorů. Lamino také výborně odolává krátkodobé vlhkosti, je poměrně otěruvzdorné a snadné na údržbu. Lamina jsou desky z dřevotřísky, na které je nalisována folie, která imituje dřevo. Základem dřevotřísky jsou nejčastěji smrkové a borovicové částice.

Výrobky z lamina se vyrábí v mnoha provedeních. Povrch může být hladký, matný, perlička, struktura dřevaLamino desky se také vyrábí v mnoha tloušťkách

V poslední době se změnila i výroba hran laminových desek. Dříve se vyráběly z melaminového papíru, nyní se preferují plastové hrany, tzv. ABS

Výhody lamina

Lamino jako materiál na výrobu nábytku je často kritizováno a truhláři jej nedoporučují. Lamino je ovšem cenově dostupnější než masiv a také tvrdší. Upřednostnění dřeva před laminem má spíše osobní důvody – dřevo může mít pro někoho osobní hodnotu, nevadí vyšší cena atd.

Věšáková stěna do předsíně z lamina

Stolařství Grecula vyrábí své výrobky z masivu, z dýhy a z lamina. Lamino je velmi oblíbeným materiálem pro svou snadnou udržovatelnost a cenovou dostupnost. Lamino se v poslední době hojně využívá při výrobě nábytku.

Jedním z možných výrobků z lamina je věšáková stěna do předsíně. Stolařství Grecula přistupuje ke každému požadavku zákazníka individuálně a snaží se realizovat všechna přání. Vysoká kvalita je zaručena širokou škálou znalosti technologických a konstrukčních postupů. Stolařství Grecula nabízí zároveň širokou škálu možností povrchové úpravy dřeva - hluboký mat, vysoký lesk, pololesk, patina, oleje, vosky, lazury. Dokonce i věšáková stěna do předsíně tak může vypadat originálně, přesně podle představ zákazníka.

Cenovou kalkulaci, konzultaci a návrh nabízí firma Grecula zdarma. Zákazník tak může své představy o konkrétním kusu nábytku představit profesionálům a zdarma prokonzultovat.

obrázek na pozadí