Otevřený dřevěný zahradní altán

Masivni zahradní altány na zakázku

Dřevěný altán je zahradní stavbou, která je malým uměleckým dílem. Nejkrásnějšími jsou ty na míru a z masivního dřeva. K dispozici je široká škála barev, střešních krytin, půdorysů. Obvykle mají altánky kruhový půdorys, respektive šest nebo osm bočních stěn a střechu ve tvaru nízkého jehlanu. Řešení stěn může být různé. Vzdušného efektu altánu lze dosáhnout dřevěnou treláží ve spodní části altánu a otevřenou horní částí. Spodní část ale může být stejně tak zděná doplněna velkými prosklenými okny v horní části altánu. Typy stěn lze dle potřeby zákazníka kombinovat. V každém případě altán zůstává architektonickou a relaxační perlou ve Vaší zahradě

Dřevěné altány do zahrady ze smrku, borovice, buku nebo dubu

Zahradní dřevěné altány tesařské firmy Grecula nabízí širokou škálu kombinací jak v případě materiálu, tak vzhledu a půdorysu dle individuální domluvy našich odborníků se zákazníkem dle jeho preferencí. Vždy je nutno vzít v úvahu individuální rozměry a dispozice plochy, kam zamýšlíme  altán umístit. Hlavním stavebním a konstrukčním materiálem při stavbě zahradních altánů je smrkové a borovicové dřevo. Chceme-li odolnější dřevěný altán, volíme buk nebo dub či jiné tvrdé, popřípadě exotické druhy dřeva.

Otevřené zahradní altány

Zahradní altány firmy Grecula nabízí kvalitní zpracování materiálu a přizpůsobení individuálním požadavkům zákazníka. V případě otevřených zahradních altánů je jedním z faktorů pro jejich výběr skloubení vzdušnosti, soukromí, efektivnosti a designu. V případě otevřeného zahradního altánu je jedna stěna volná a uzpůsobena jako vstup do altánu, přičemž ostatní stěny mohou být jak vyplněny dřevěnými oky, tak popřípadě jinými funkčními či designovými prvky. Mezi ně lze zařadit například barový pultík, zábradlí lemující altán, poličky na nádobí a další nezbytnosti pro dokonalý zahradní večírek.

Další fotografie z realizace altánů naleznete v referencích pod zahradními altány.

obrázek na pozadí